Łaźnie parowe to pomieszczenia, która cechuje dość wysoka temperatura wahająca się pomiędzy 40-45°C i wilgotność dochodząca nawet do 100%. Bywają często mylone z saunami, są jednak od nich znacznie łagodniejsze i doskonale sprawdzają się wśród osób źle znoszących zbyt wysokie temperatury. W przeciwieństwie do saun można korzystać z nich codziennie.

    Pozytywne oddziaływanie łaźni na organizm

    Kąpiel w łaźni parowej działa relaksująco i odprężająco, zmniejszając napięcie mięśniowe i poprawiając samopoczucie. Wygładza również skórę, działa ujędrniająco, a nawet przyspiesza przemianę materii, wspomagając odchudzanie. Pobyt w łaźni korzystnie oddziałuje na zdrowie – pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne i stabilizuje ciśnienie krwi.

     

    Dodatkowe funkcjonalności i wykończenie

    Możliwe jest zainstalowanie pompy do rozpylania esencji zapachowych, dzięki czemu kąpiele uprzyjemniane są aromaterapią. Wykończenia wykonuje się z ceramiki lub kamienia naturalnego. Planując budowę łaźnie należy pamiętać o tym, by zadbać o dodatkowe pomieszczenie techniczne, w którym zainstalowane zostaną wszystkie urządzenia – jest to konieczne ze względu na stałą obecność pary.

Nasze realizacjeZobacz nasze realizacje
2024 © Naspa - Wszelkie prawa zastrzeżone
design: grafiQa.pl | cms by Quick.Cms
Back to top